Sadzonki drzew iglastych: świerki, sosny, jodły, cisy, cedry

Sadzonki drzew iglastych

Aktywne filtry

Klienci poszukujący niewymagających w uprawie, zimozielonych drzew docenią oferowane przez nas sadzonki drzew iglastych. Naszym Klientom proponujemy m.in. różne odmiany sosny, świerka, modrzewia, cisa i jodły. Są wśród nich wyjątkowo ciekawe odmiany, jak na przykład jodła koreańska o niebieskich szyszkach. Oferujemy także rośliny rzadszych gatunków, takie jak cedr czy miłorząb. Dostępne w ofercie naszej szkółki drzewa iglaste to niezwykle dekoracyjne elementy, które cieszą oko niezależnie od sezonu. Poza walorami wizualnymi, Klienci cenią je również ze względu na powszechne zastosowanie aromaterapeutyczne.

Piękny ogród i zdrowy mikroklimat

Cieszące oko przez okrągły rok, łatwe w utrzymaniu drzewa iglaste to nie tylko atrakcyjny element aranżacji ogrodów, parków i terenów zielonych, ale również zdrowy mikroklimat! Wydzielane przez różne odmiany drzew iglastych – w szczególności sosnę, świerk i jałowiec olejki eteryczne to substancje korzystnie wpływające na zdrowie. Pomocne w leczeniu infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych zawarte w drzewach iglastych olejki eteryczne mają również właściwości antyseptyczne. Wyciągi z nich są wykorzystywane do produkcji olejków do aromaterapii oraz leków

Drzewa iglaste w ogrodzie

Drzewa iglaste są doskonałym wyborem dla ogrodów, ponieważ zapewniają piękny kolor i strukturę roślin przez cały rok. Wyglądają szczególnie reprezentatywnie jesienią i zimą, kiedy rośliny liściaste są pozbawione zielonych części. Drzewa iglaste wydzielają niezwykle piękny zapach, tworzący specyficzny mikroklimat w ogrodzie, dlatego warto je sadzić w pobliżu stref relaksu. Przy ich pomocy można aranżować przestrzeń, tworząc alejki, ekrany prywatności czy oazy ogrodowe. Drzewa iglaste mają także pozytywny wpływ na stan ziemi. Mogą one pomóc w ograniczeniu erozji dzięki głębokim systemom korzeniowym.

Przy wyborze drzew zimozielonych do ogrodu należy brać pod uwagę ich wielkość, kształt i kolor. Ważne jest również uwzględnienie warunków klimatycznych i glebowych panujących na danym obszarze. Nasi pracownicy pomogą Państwu dobrać odpowiedni gatunek do twojego ogrodu. 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło