Sadzonki traw ozdobnych, drzew i krzewów – sklep Waleczek

Sadzonki traw ozdobnych

Aktywne filtry

W naszym asortymencie znajdą Państwo duży wybór sadzonek traw ozdobnych. Oferujemy dostępne w wielu odmianach trawy ozdobne niskie i wysokie, idealne do obsadzania ogrodów, klombów i terenów rekreacyjnych. Dostępne w naszej ofercie trawy ozdobne znakomicie sprawdzają się zarówno solo, jak i w zestawieniu z innymi roślinami. Tworzące atrakcyjne wizualnie kompozycje efektownie prezentują się m.in. w towarzystwie bylin, krzewów ozdobnych i iglaków.

Dlaczego warto wybrać trawy ozdobne?

Trawy ozdobne to rośliny wybierane równie chętnie ze względu na walory estetyczne, co i łatwość w uprawie. Łatwe w pielęgnacji, niewymagające i cieszące oko od wiosny do późnej jesieni świetnie radzą sobie w każdych warunkach klimatycznych. Ze względu na wielość gatunków traw ozdobnych, w ich bogatym asortymencie bez trudu znajdą Państwo odpowiadające Wam odmiany. Pięknie prezentujące się w różnego rodzaju aranżacjach trawy ozdobne mają również tę zaletę, że są roślinami wieloletnimi.

Trawy ozdobne w aranżacji ogrodu

Oferowane przez nas trawy ozdobne są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, co czyni je idealnym wyborem do stworzenia unikalnego projektu ogrodu. Są wśród nich m.in. odmiany popularnego tataraku, trzcinnika i turzycy, niewysokie rozplenice, miskanty chińskie o interesującej budowie i sity cienkie o poskręcanych, smukłych pędach. Na szczególną uwagę zasługują efektowne trawy pampasowe o kolorowych kwiatostanach, które mogą się stać główną dekoracją ogrodu. Przy pomocy traw można tworzyć naturalne osłony prywatności lub wiatrochrony. Szczególnie pięknie komponują się z oczkami wodnymi i elementami architektury ogrodowej takimi jak pomosty i altany. Wybierając gatunki mało znanych traw, można nadać ogrodowi nieco egzotyczny charakter.  Wysokie trawy często służą jako schronienie dla dzikich zwierząt, głównie ptaków. Sadząc je w ogrodzie, należy więc spodziewać się częstych odwiedzin skrzydlatych gości. W czasie upałów wysokie trawy zapewniają zacienienie i przyjemny chłód. Nasi pracownicy doradzą Państwu w wyborze odpowiednich gatunków traw ozdobnych do ogrodu. Zapraszamy do kontaktu. 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło