Kwiaty bylinowe do ogrodu: astry, naparstnice, ostróżki

Kwiaty bylinowe do ogrodu

Aktywne filtry

Kwiaty bylinowe do ogrodu to rośliny, bez których trudno wyobrazić sobie letni park czy działkę. Urocze ostróżki, okazałe piwonie czy dostojne liliowce to tylko niektóre przykłady barwnych roślin, uwielbianych przez ogrodników. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór bylin ogrodowych prezentujących się efektownie zarówno samodzielnie, jak i w różnego rodzaju kompozycjach – na klombach, rabatach i w donicach. Klientom proponujemy m.in. byliny cebulowe, byliny skalne i rabatowe, byliny parkowe oraz byliny wodne. Oferowane przez nas byliny o zróżnicowanych wymaganiach sprawdzą się w każdym klimacie i warunkach glebowych. W naszym asortymencie Klienci znajdą byliny cieniolubne oraz byliny preferujące stanowiska nasłonecznione.

Byliny na każdy sezon

Zawdzięczające swoją popularność niewielkim wymaganiom pielęgnacyjnym i długotrwałemu kwitnieniu byliny to doskonała ozdoba ogrodów i klombów. Ich zróżnicowany okres kwitnienia sprawia, że byliny można podziwiać w rozkwicie od wiosny aż do jesieni. Ponieważ są one kwiatami wieloletnimi, bylinami można cieszyć przez kilka sezonów z rzędu. Niektóre z oferowanych przez nas bylin to gatunki, które zaskoczą Państwa kwitnieniem więcej niż jeden raz w ciągu sezonu! Dzięki temu ogrody i parki mienią się kolorami przez wiele miesięcy. Szeroka paleta kolorów bylin –  od błękitu przez biel i żółć aż po purpurę, pozwala znaleźć ulubione odcienie. Dodatkowo wiele z nich, jak choćby naparstnica purpurowa czy dzwonek karpacki, mają niezwykle ciekawe kształty kwiatów.

Byliny w ogrodzie

Sadzonki bylin wieloletnich prezentują się pięknie niemal w każdym miejscu. Można zrobić z nich łączkę lub zasadzić je w określonym porządku. Wysokie rośliny nadają się do wyznaczania ścieżek i robienia granic, żywopłotów czy wiatrochronów w ogrodach. Przy ich pomocy można stworzyć także efektowną oazę ogrodową. Przy wyborze gatunków bylin należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby, nasłonecznienie, dostępność wody i klimat. Ważne jest również, by dowiedzieć się, czy rośliny te wymagają częstszego podlewania lub przycinania. Nasi pracownicy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło